fbpx

Wielu ludzi wciąż wierzy, że nie ma wpływ na swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Żyją oni w przekonaniu że nie mają żadnego wpływu na swoje życie. W dzisiejszy artykule postanowiłam napisać jak w 7 dni odzyskać zdrowie i z każdym kolejnym czuć się coraz lepiej.

Niestety żyjemy w w kulturze która zamiast promować kult zdrowia, skupia się bardziej na podtrzymywaniu wiary w istnienie choroby i jej nieuleczalność. Wszelkie badania profilaktyczne skupiają się na odkryciu choroby, zamiast na profilaktyce zdrowia.  Każdy pacjent jest uczony że choroba jest nieuleczalna i trzeba z nią żyć do końca życia. 

Obecna profilaktyka zdrowia  znacząco się różni od profilaktyki zdrowia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, od której to zaczęła się moja podróż z uzdrawianiem chorób psychicznych i przewlekłych.

Jednak zupełną odmienną filozofię spotykamy w TMC i Ajurweda, gdzie filozofie te wychodzą z założenia, że każde zaburzenie w postaci choroby i jej objawów zewnętrznych jest tylko i wyłącznie konsekwencją  wewęvrznej nierównowagi organizmu na poziomie energii i aby powróciło zdrowie – tzw. homeostaza, trzeba przywrócić równowagę w przepływie energii organizmu. Ta wiedza stała się dla mnie punktem wyjścia do podążania drogą powrotu do pełni zdrowia w psychoterapii i terapii ciała i doprowadziła mnie do uzdrawiania energią i medycyny wibracyjnej.

W tych tradycyjnych metodach leczenia, które liczą sobie ponad 4000 tyś lat, w stosuje się w celu przywrócenia równowagi następujące elementy:

Dieto terapię czyli odpowiednie odżywianie
Akupunkturę
Masaż
Zdrowy ruch
Zdrowy seks
Słońce i przebywanie w naturze
Zdrową Wodę
energię w ciele i czakrach 
Zdrowe towarzystwo
Zdrowe myślenie

Teraz postaram się opisać czym tak naprawdę jest tych 9 wspaniałych naturalnych lekarzy i jak sprawić by ich obecność zagościła na stałe w naszym życiu

1 . Odpowiednie odżywianie

Jest to jedna z najważniejszych czynników jakie decyduje o naszym zdrowiu lub jego braku. Bowiem gości w naszym życiu conajmniej 3 razy dziennie prze 365 dni i tak aż do końca naszego czasu tutaj.  Jesteś tym co jesz – słyszałaś kiedyś? I to co dzisiaj zjesz jutro stworzy i zbuduje twoje ciało i twój mózg, twój układ nerwowy i twoje kości, i zbuduje tak samo ciało i każda komórkę twojego dopiero co rozwijającego się dziecka i tak samo stworzy każdą komórkę twojego partnera.  Ważne jest także abyś wiedziała że co 90 dni nasze ciało się całe regeneruje, tak samo jak nasze włosy i paznokcie rosną tak samo nasze komórki się odtwarzają i przeważnie dla większości naszych komórek jest to okres max. 90 dni czyli 3 miesięcy. Zatem to co dzisiaj zjesz za 3 miesiące stworzy nowa komórkę i albo ta komórka zreplikuje się jako zdrowa gdy zapewnisz jeje odpowiednie odżywienie albo odtworzy się chora  gdy zabraknie jej odpowiednich składników. Zatem już dziś zacznij myśleć przyszłościowo i zacznij zwracać uwagę na to co wkładasz do ust. Trzy najważniejsze zasady którymi warto się tu kierować to:

Zdrowe jedzenie jak najmniejsza ilośc chemii, polepszaczy, konserwantów, i wszelkich E

Żywe jedzenie 80 – 90 % surowego jedzenia w racji dziennej 10-20% gotowanego 

2. Akupunktura jest zabiegiem, podczas którego używa się igieł, ciepła, ucisku oraz stosuje się inne czynności obejmujące pewne miejsca na skórze, nazywane punktami akupunktury (lub akupunktami), w celu spowodowania zmiany w fizycznym funkcjonowaniu ciała. Akupunktura jest częścią tradycyjnej medycyny chińskiej, medycznego systemu stosowanego od tysięcy lat w celu zapobiegania chorobom, diagnozowania ich i leczenia.

Akupunktura opiera się na przekonaniu, że energia życiowa qi (wym. czi) przepływa przez ciało siecią kanałów energetycznych, zwanych meridianami. Energia qi ma wpływać na duchowy, emocjonalny, mentalny i fizyczny stan człowieka. Według tradycyjnej medycyny chińskiej, energia qi ma dwie siły: yin i yang. Są one siłami przeciwstawnymi, które współpracują, by tworzyć całość. Siły yin i yang zależą od siebie nawzajem i wynikają z siebie wzajemnie w nieskończonym cyklu, tak jak ciepło i zimno, dzień i noc oraz zdrowie i choroba. Nic nie jest tylko siłą yin lub yang, obie znajdują się we wszystkim, co istnieje, włącznie z ludźmi. Według tej teorii wiele głównych organów w ciele stanowi pary yin–yang, które muszą pozostawać w równowadze, aby zachować zdrowie. Kiedy siły yin i yang osoby nie są w równowadze, energia qi może zostać zablokowana. Powoduje wówczas ból, choroby lub inne problemy ze zdrowiem. Tradycyjna medycyna chińska stosuje akupunkturę, dietę, terapię ziołami, medytację, ćwiczenia fizyczne oraz masaż w celu przywrócenia zdrowia poprzez odblokowanie energii qi i przywrócenie równowagi sił yin i yang wewnątrz organizmu.

Większość osób wykonujących zabiegi akupunktury w Stanach Zjednoczonych praktykuje ją zgodnie z tradycjami medycyny chińskiej. Istnieją jednak rodzaje akupunktury, również stosowane w celach medycznych, które opierają się na innych teoriach dotyczących meridianów i lokalizacji akupunktów.

3. Masaż jako naturalny składnik tradycyjnej profilaktyki zdrowia jest jednym z najstarszych elementów poprawiających nasz stan zdrowia.  Jego magiczność polega przede wszystkim na tym że mamy odczynienia w nim z przepływem bioenergii oraz dotykiem który rozluźnia mięśnie, wpływa wyciszając nasz układ nerwowy. Sprawia że zastygła energia w naszym ciele zostaje poruszona dzięki czemu organizm może ją wydalić z ciała.  I co najważniejsze 1 godzina masażu dla naszego organizmu to tyle co 8 godzin snu. Jak coś zapraszam do mnie -)

4.Ruch To Zdrowie głosi stare powiedzenie, więc ruszajmy się jak najwiecej i tak jak nam podpowiada ciało i w taki sposób w jaki lubi ciało. W przyrodzie wszystko bowiem co żyje rusza się zatem jeśli i ty chcesz żyć ruszaj się jak najwięcej! Dobierz ruch który sprawia ci przyjemność i nie jest zbyt intensywny. Jest najlepszy dla ciebie i najbadziej właściwy.  Zwróć także uwagę na techniki ćwiczeń tj taj chi, rytuały tybetańskie czy joga, są to bowiem tradycyjne ćwiczenia które łączą w sobie ruch ciała z ruchem prany oraz wpływają  na przepływ energii życiowej w naszym organizmie i oczyszczają czakry.

5. Zdrowy seks 

Życie seksualne to bardzo ważny aspekt naszego życia warto zatem mu poświęcić także trochę uwagi. W tradycyjnych filozofiach TMC i Ajurweda wyodrębniono  specjalne techniki zwane Tao, Tantra i Kamasutra które są poświęcone tylko i wyłącznie zgłębianiu zdrowia seksualnego człowieka. W tamtych czasach nie dość że seks był czymś naturalnym dla człowieka i wręcz oczywistym, to ludzie  z wielkim zaangażowaniem uczyli się sztuki ars amandi. 

Czym się różni seks Tao/Tantra / Kamsutra od współczesnego seksu? 

Przede wszystkim tak jak każdy aspekt tych tradycyjnych ścierzek rozwoju także życie intymne człowieka potrzebuje odpowiedniego traktowania. Tao i Tantra także bazują na utrzymywaniu energii życiowej a nie na jej traceniu poprzez nieumiejętne współżycie. Dzięki czemu po intymnym kontakcie mamy jeszcze więcej energii do życia, a sam kontakt intymny możemy użyć do uzdrawiania naszego ciała i zdrowia. 

Jak coś to zapraszam do mojego gabinetu  -)

6. Słońce jest naszym naturalnym sprzymierzeńcem i warto na nim przebywać każdego dnia minimum 20 min lub  więcej, fajnie jest chodzić w słońcu i opalać się wbrew potocznej nagonce mediów dotyczącej szkodliwość słońca. Korzystajmy zatem za czym je nam zabiorą lub opatentują -)

7. Woda stanowi ok 80% naszego ciała, najzdrowsza jest żywa i nie oznacza to że ma być z kranu, a chodzi tutaj bardziej o jej parametry, jednak warto także zwrócić uwagę na naturalne pozyskiwanie wody dla naszego organizmu z pokarmu, Aby to jednak zadziałało trzeba odżywiać się prawidłowo – czyli jeść minimum 50-80% składników żywych tj. Warzywa i owoce – świrze, żywe i naturalne, bez słodzenia. W tedy nasz organizm w najlepszy sposób pozyskuje wodę. 

8 . Czakry to ośrodki energetyczny w naszym ciele, jest ich w naszym ciele i wokół niego wiele, jednak do najważniejszych zaliczamy 7 podstawowych:

Czakrę podstawy

Czakrę seksualną

Czakrę splotu słonecznego

Czakrę serca

Czakrę gardła

Czakrę trzeciego oka

Czakrę korony

Z pism źródłowych można wyczytać że to ich zharmonizowanie lub zdeharmonizowanie powoduje zaburzenia zdrowotne w naszym ciele. Zatem aby cieszyć się zdrowiem trzeba dbać o przepływ siły życiowej i energii w ich ośrodkach, a do tego najlepsze jest :

Zdrowe odżywianie -)

Zdrowe ćwiczenia -)

9. Zdrowe towarzystwo jest podstawą zdrowia psychicznego, To czym się otaczamy tym się także wypełniamy. Więc jeżeli chcemy być zdrowi, szczęśliwi i pozytywnie patrzeć na świat, najlepiej dla nas wybrać towarzystwo osób o podobnym nastawianiu do życia jak my.

Wszelkich podcinaczy skrzydeł, pesymistów i smutojadów najlepiej jest po prostu odstawić od cyca i pozwolić im iść w siną dal, a zatroszczyć się aby wokół nas mieć szczęśliwych ludzi którzy podnoszą nas i dodają otuchy.

10.  Pozytywne myśli. Jak już się pewnie zorientowałaś/zorientowałeś z powyższego tekstu  masz ogromny wpływ na swoje życie.i swoje zdrowie, i w gruncie rzeczy twoje codzienne decyzje i wybory sprawiają że albo zmierzasz ku zdrowiu albo zmierzasz ku chorobie. I aby cieszyć się dobrym zdrowiem najlepiej zastosować wszystkie powyższe zalecenia w życiu codziennym. 

Jak dla mnie najważniejszą rzeczą w osiąganiu naszego zdrowia jet nasza głowa i nasze przekonania. Niestety z nasza głowa mamy odczynienia a 24/24 przez 365 dni w roku. Zatem tak naprawdę jesteśmy tym co myślimy że jesteśmy. I poprzez zmianę naszych przekonań możemy  kompletnie zmienić nasze życie  i zdrowie. 

Za czym poznałam Theta Healing® uzdrawiałam się już ponad 10 lat, korzystając z dieto terapia, suplementów, akupresury ect,.Jednak pomimo codziennych zdrowych pokarmów, ćwiczeń i masaży nadal cierpiałam na pewne schorzenia tj. nerwica, lęki, depresja czy chroniczne  bóle kręgosłupa. Potrzebowałam ćwiczyć codziennie by czuć się dobrze, i by moje ciało nie napinało się podświadomie ze stresu, jednak gdy wracałam do normalnego życia  i  gdy pojawiał się stress ból wracał a ja znowu cierpiałam. Szukałam więc dalej co jeszcze może mi pomóc odzyskać pełnię zdrowia? Zadawałam sobie codzienne pytania i w końcu na mojej drodze pojawiło się Theta Healing® które pomogło mi uzdrowić się całkowicie,. Poprzez zminę przekonań i nauczenie się techniki samouzdrawiania pozbyłam się lęków, depresji i chronicznych przewlekłych bólów pleców. To dzięki tej metodzie odkryłam że nasze myśli i przekonania mogą blokować nas w pełnym wyzdrowieniu. I to dzięki tej metodzie nauczyłam się że można mieć korzyści z bycia chorą. To dzięki codziennej pracy ze sobą udało mi się całkowicie pozbyć swoich dolegliwości zdrowotnych.

Sprawdź  teraz testem ciała czy masz przekonanie:  

Mam wpływ na swoje zdrowie. 

Mam wpływ na swoje życie. 

Jeżeli masz te przekonania to super, gratuluje i wierzę że będziesz żyła/żył i cieszyła się dobrym zdrowiem aż do końca swoich dni.

Jeżeli twój test ciała pokazał negatywną odpowiedz „ mam wpływ na swoje zdrowie i gibnęło cię do tyłu –  to najwyższy czas na zmianę tego przekinia. Bowiem jeśli będziesz w dalszej mierze nosił to przekonanie w sobie, jest duże prawdopodobieństwo  że nigdy w swoim życiu nie podejmiesz działań ukierunkowanych na poprawę stanu zdrowia, a jeśli nawet podejmiesz mogą to być jednorazowe zrywy które po kilku dniach lub kilku tygodniach opadną i sprowadzą cię na dobrze znaną drogę choroby. Brak odpowiedniego przekonania może także spowodować że będziesz powierzał swoje zdrowie w cudze ręce i ślepo wierzył że musi być tak jak jest i już kropka. 

Sprawdź teraz testem ciała czy masz te trzy kolejne przekonania.

Choroba jest uleczalna.

Choroba jest nieuleczalna. 

Musze być chora/chory.

Jeżeli masz te przekonania to możesz nigdy nie poznać stanu pełni zdrowia.  Warto w tedy nauczyć się pracy z tymi przekonaniami aby w pełni odzyskać kontrolę nad swoim zdrowiem i życiem. Gdyż negatywne przekonania występują także w każdej innej sferze naszego życia :tj relacje i  finanse także.  

Oczywiście przekonań może być więcej jednak by je odkryć trzeba znać technikę do ich odkrywania i aby się tej techniki nauczyć zapraszam cię już dzisiaj na kursy Theta Thealing® do mnie -) lub na sesje indywidnulne aby pokazać ci w co naprawdę wierzy twoja podświadomość i jak sabotuje twoje przekonania.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!