Uncategorized

Jak wybaczyć w związku i rodzinie.

Wybaczenie tylko jak ? Są na to sposoby…

Czasami w związkach jesteśmy dla siebie zbyt surowi. Dajemy prawo samym sobie do popełnienia błędów, ale gdy partner/ partnerka popełnia błąd nie jesteśmy w stanie wybaczyć i zapomnieć. Karzemy taką osobę cichymi dniami, nie odzywamy się do niego, w domu atmosfera gęstnieje, jeśli mamy dzieci lub zwierzęta nie do końca rozumieją taką sytuację. Przedłużanie takiej atmosfery konfliktu, nie ma żadnego sensu. Lepiej porozmawiać ze sobą, z aleś od nowa nić porozumienia. Jeśli jest możliwość i wcześniej przegadaliście to ze sobą, pomimo łez czy żalu, przytulić się do siebie, aby odbudować więź na sercu, która została zerwana podczas złości. Następnie spróbować porozmawiać o swoich uczuciach, bez oskarżania siebie nawzajem, słuchając siebie. Jeśli problem się powtarza, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Pamiętajcie, żadna emocja nie jest zła, wiec demonizowanie jakiejkolwiek emocji jest z góry skazane na porażkę, może nas tylko rozdzielić w związku. Emocje są posłańcami, informują nas, że jakieś granice w nas zostały przekroczone. Może ktoś wtargnął do twojej przestrzeni osobistej z butami, a ty w dzieciństwie, miałaś/miałeś do czynienia z ciągłym przekraczaniem twoich granic? Warto dojść do przyczyny swoich emocji, warto poleczyć przeszłe traumy.
Warto dać sobie szanse. Ciche dni, obrażanie się jest smutne dla wszystkich.
Choć daje iluzje mocy i czas na odsapnięcie partnerom. Najpóźniej następnego dnia warto jest ze sobą porozmawiać, a tego samego dnia jeszcze popracować ze sobą lub wzajemnie.

Przeciągający się konflikt emocjonalny bowiem, nigdy nie pozostaje bez szkody na naszym zdrowiu. Każda emocja, którą próbujemy zdusić w sobie potrzebuje zostać przepracowana przez ciało i umysł. Kiedy ściskamy

 

ją w sobie, może tylko nastąpić przepalenie w ciele. A wtedy dla każdego po pewnym czasie nastąpi choroba duszy na planie fizycznym, czyli ciele.

Większość chorób bowiem zaczyna się na poziomie psychicznym dla tego leczenie ich tabletkami nie daje 100% rezultatów.

Miłość dla siebie i innych jest największym lekarstwem, dostępnym dla wszystkich, jedynie co potrzebujemy to nauczyć się jak okazywać ją samym sobie i innym.

Jak zatem popracować ze sobą?

Z punktu widzenia Theta Healing® to my sami tworzymy swoje życie, zatem jeżeli bierzemy udział w kłótni jako „ofiara” czy jako „kat”, to obie strony mają programy, które uwikłają je w ww. sytuację. Każda ze stron potrzebuje ze sobą zacząć pracować. Najlepiej, jeśli oboje partnerów pracują nad sobą. Jednak jeśli nawet jedna ze stron zacznie się zmieniać, to już jest wygraną-w sensie zaczyna wychodzić na ścieżkę zdrowienia dla siebie.

W Theta Healing® uczymy się, że to my jesteśmy twórcami swojego życia, że to stwarzamy i że to my możemy wszystko zmienić. Użycie Theta Healing® jako ścieżki terapii i rozwoju dla singli i dla par daje niesamowite rezultaty Umożliwia w bardzo szybkim czasie, usuniecie protematycznych konfliktów z życia osoby, par czy rodziny. Jest to bowiem holistyczna metoda, którą może pracować każdy członek rodziny od dziecka poprzez mamę, tatę. Każdy człowiek jest bowiem w stanie nauczyć się tej prostej techniki.
Kiedy znamy technikę Theta Healing® możemy codziennie na bieżąco pracować nad sobą i swoją relacją. Zamiast „uprawiać” ciche dni, po prostu siadamy i szukamy w samych sobie, co jest przyczyną, że taka sytuacja miała miejsce.

Najczęściej są to problemy z dzieciństwa i programy rodowe, schematy zachowań które w obu rodzinach ciągną się od pokoleń i które czekają, aż kolejny członek rodziny rozwiąże je.

W relacjach mamy dwa rodzaje programów, jedne uaktywniają się, kiedy szukamy partnera a kolejne, kiedy wchodzimy w realny związek lub zawieramy związek małżeński. Obie grupy warto mieć dobrze uzdrowione u obojga partnerów, aby tworzyć świadomy przebudzony, pełen miłości związek.
Jeśli bowiem wejdziemy w związek, z nieprzepracowanymi programami i schematami zachowań, przyciągniemy do siebie partnera/partnerkę z tymi samymi problemami, dzięki czemu ona/on pokaże nam jak na „przysłowiowym widelcu”, co mamy w sobie samych do uzdrowienia. Kiedy w trwającym już związku tylko jedna ze stron, pracuje ze sobą, w pewnym momencie, drugą zostaje w tyle i jej nieprzerobione programy, wpływają na zagęszczenie atmosfery w rodzinie, powtarzające się kłótnie, sceny zazdrości czy ogólnie jakiekolwiek problemy.

Na poziomie podświadomym zawsze dobieramy dla siebie najbardziej pasującą osobę na życie, wi

ęc nawet ten „chamsko zachowujący się mąż, żona, dziecko” jest najlepszym partnerem dla nas, by uzdrowić samą/samego siebie. Jeśli bowiem nie mielibyśmy odpowiednich pasujących programów, nigdy byśmy nie przyciągnęli takiej osoby do sowjeho życia – KAZDY CZŁOWIEK JEST POSŁAŃCEM. Przepracowanie w sobie samym osobistych problemów zawsze przynosi uzdrowienie relacje albo relacja ruszy do przodu i oboje partnerów zacznie nad sobą pracować i uczyć się miłości, albo osoba, która pracuje nad sobą, przepracuje swoje problemy i odnajdzie moc, by odejść i znaleźć lepszą, bardziej pasującą osobę na życie. Tak czy siak, uzdrowienie zawsze przychodzi i jest dla naszego najlepszego dobra i to w najlepszy możliwy sposób.

Zatem jak pracujemy w Theta Healing®?

Możemy pracować na dwa sposoby, samodzielnie lub w parach ze sobą oboje partnerów. Jedna z niewielu technik albo jedyna gdzie oboje partnerów mogą na bieżąco pracować ze sobą!

Kiedy w związku doświadczamy sytuacji konfliktowej, zamiast zwyczajowo wchodzić w konflikt, po prostu siadamy do medytacji Theta Healing® i szukamy stanie theta, jakie mamy programy, które spowodowały, że dana sytuacja zaistniała w moim /naszym życiu..
Dzięki czemu usuwamy je z podświadomości, rodu, uwalniając się tym samym od schematu zachowań, następnie znajdujemy lekcję, jaką się z tego uczymy, korzyści z danej sytuacji. Kiedy to odkrywamy sytuacja wręcz natychmiastowo się rozwiązuje.
Zaczynamy się czuć dobrze, rozumiemy, dlaczego to się pojawiło w moim/naszym życiu, relacji. A partner/ partnerka/dziecko i ja sam/sama zaczynanamy się zachowywać inaczej. Kiedy widzimy sytuację oczyma Stwórcy/Wyższej Świadomości łatwo możemy dostrzec sens każdej sytuacji w naszym życiu.
Jako ludzie i istoty duchowe, uczymy się poprzez doświadczenie! Zatem potrzebujemy doświadczać. Jedynie co możemy zrobić to zmienić rodzaj naszych doświadczeń z tych przepełnionych cierpieniem, złością, smutkiem i bólem, na pełne miłości, zaufania, szczęścia i obfitości. I tego właśnie się uczymy w Theta Healing®.

Kiedy uzdrawiamy daną sytuację w relację wchodzi ponownie lub po raz pierwszy w życiu spokój, harmonia, miłość, uczymy się czym jest miłość, czym jest prawdziwe pełne szacunku, szczęścia i wzajemnego zrozumienia relacje. rozpadające się związki uzdrawiają się i po raz pierwszy w życiu zaczynają się kochać. Toksyczne wzorce zachowań ciągnące się od pokoleń w rodzinach znikają, pojawiają się pasujący partnerzy/partnerki, z którymi żyjemy w pełnej zgodzie, miłości i harmonii.

Zapraszam na sesje indywidualne i kursy !

Liza Rina Kosny
Terapeutka i Trenerka Theta Healing®

Photo by Lina Trochez on Unsplash