fbpx

UWOLNIJ SIĘ Z UZALEŻNIEŃ

Czy nałóg jest nałogiem?
Czy nałóg jest nieuleczalny?
Czy nałóg jest wielbieniem przyjemności?
Czy jesteśmy skazani na nałóg  do końca życia?

.

NIE KONIECZNIE, wystarczy  znaleść przyczynę dlaczego i przed czy uciekasz w nałóg.

.

Mechanizm uzależnienia jest zawsze ten sam – bez względu na substancje – trzeba znaleść bodziec,  wyzwalacz i pierwotny ból którego chcemy uniknąć poprzez uciekanie w uzależnienia.

.

Warto pamiętać, że żaden nałóg nigdy nie jest synonimem przyjemności, a zawsze ucieczką przed dyskomfortowymi emocjami z którymi osoba nie chce się lub nie może sie skonfrontować, gdyż  nie ma odpowiednich narzędzi.

.

Kiedy zamiast przyczyny, zajmujemy się  samym nałogiem, przyczyna pozostaje nie rozwiązana,  możemy wtedy uwolnić nawyk – np. uciekanie w telewizje, alkohol, seks, chorobę, narkotyki, świat gier, ale bez znalezienia „początku” przyczyny, najprawdopodobniej nigdy w 100 % nie uwolnisz się z nałogu, a jedynie zmienisz jeden  nałóg na inny.  Wielu moich klientów, za czym przyszli do mnie mieli tak przez całe życie, zmieniali nałóg na kolejny nałóg,  z narkotyków, na alkohol, z alkoholu na papierosy, z papierosów na kompulsywny seks, toksycznych ludzi czy jedzenie.

.

Dopiero kiedy uwolnili  ból duszy i zaczeli szukać prawdziwej przyczyny swoich problemów, odeszła od nich potrzeba posiadania kolejnego nałogu.

.

Kluczem do wyjścia z nałogu jest uzdrowienie duszy i bólu czasem własnego a czasem rodu.

.

Im więcej traum w rodzinie, im więcej traum w historii narodu tj. wojny, śmierć, tragedie tym większa tendencja do popadania w nałogi.

.

Konwencjonalne metody terapii zawodzą, gdyż większość z nich pozostaje na poziomie  nieuleczalności nałogu. Na szczęście techniki holistyczne zakładają, że wszystko jest uleczalne, jest cierpieniem duszy i nierównowagą  energetyczną.

.

Studiując Medycynę  Chińską uczułam się jak leczyć alkoholizm poprzez samą dieto terapię!!!

.

Trzeba pamiętać, że każdy nałóg,  choroba przewlekła czy jakakolwiek sytuacja zewnętrzna z którą mamy do czynienia – brak partnera,  toksyczne relacje czy powtarzające się problemy finansowe to tylko objawy –  syndromy, konfliktu systemu rodzinnego lub karmicznego danej osoby.  Tak to działa.

.

Jeżeli chcesz zadać mi pytanie napisz do mnie na email

info@lizakosny.com

lub zadzwoń +48 881 33 88 99